Hypoteční úvěry

Téma hypotéky!!!

Jsme zpátky na sazbách 1,64% – jistě za určitých podmínek. KUPUJETE, STAVÍTE, REKONSTRUUJETE – TAK SI VYBERTE BANKU, PROTOŽE SVOBODA SLOVA I VÝBĚRU VHODNÉ BANKY JE U NÁS V KANCELÁŘI JISTÁ!!!
Za posledních 15 let, kdy se finančním oborem zabývám jsem obchodovala hypo sazby
od 6,9% – 1,59%. Za posledního 2,5 roku jsou sazby na slušné úrovni – 1,64%…a to jsme se opravdu pohybovali před rokem na sazbách 2,59% – 3,29% dle typu hypotéky, LTV, ratingu klienta.
Za posledních 7 let jsme nejvíce obchodovali poskytnutí hypotečního úvěru u těchto bank:

Raifeissen stavební spořitelna

Taky sem občas zabrousíme. Mají příjemné sazby, které přidělují dle ratingu. Je to stavební spořitelna, tak dle typu (umí už i foto) se téměř vždy dokládají faktury.

Hypoteční banka

Předschválené limity, lehce nižší sazby než ČSOB, dobrá spolupráce, dobře vycházejí odhady

Komerční banka

Kdysi až 120% hypotéky, nejlepší sazby na 90% LTV, DOBRÉ SAZBY NA DLOUHÉ FIXY, zdarma odhad, dlouhé dopředné refinancování

Sber banka

Mají nyní dobré sazby, jsou tam možné domluvit výjimky, co jinde ne, umí cizince, odhad si zaplatíte.

M banka

Kdysi jsme tuto banku využívali jen na koupi nemovitostí – měli skvělou sazbu na 100% hypotéky , což už nyní nejde, ale probudili se ze zimního spánku a mají výbornou sazbu na 80 LTV, ale odhad si zaplatíte.

Raifeissen bank

Skvělá banka na výstavby RD, rychle vyřízení i rychlý schvalovací proces, dobře vycházejí odhady (které jsou někdy zdarma)

Moneta

Nyní vlastník WHB – tato banka se poslední rok fakt snaží – jsou výborní ve spotřebitelských úvěrech a rychlostí čerpání a také zlevnili . sazby na hypotéky jsou už konkurenceschopné a on line sjednávání skvělé – takže velké banky pozor !! Nyní odhad zadarmo.

Česká spořitelna

Lepší úroky na prvobydlení, mnoho klientů s BÚ, on line sjednávání, odhady zdarma,

ČSOB

Předschválené limity, dobrá spolupráce, odhady zdarma, dobře vycházejí odhady

EQUA banka

Mají až 7 druhů ratingu, což tuto banku řadí na trhu s nejměkčím hodnocením klienta dle jeho platební morálky. Pokud máte někde resty a víte jaké, tak sem k této bance. Nejlepší je ale stejně si napsat na : www.cbcb.cz a zjistit si … co máte za problém…
Není vůbec dobré mít 3 zápisy úvěrových žádostí v registrech – banky to vidí a některé opravdu klienty, kteří mají v krátkém čase mnoho úvěrových žádostí v registrech nechtějí. Špatný statut – ZAMÍTNUTO BANKOU. Lepší statut ODSTOUPENO KLIENTEM – ale víme všichni – všeho s mírou.

Wüstenrot hypoteční banku

Nám prodali, ale obchodovali jsme ji rádi – jako jedna ze dvou bank měli splatnost až do 75 let a splatnost až 40 let – super pro starší klienty, aby neměli moc vysokou splátku. Také měli hypotéku dopředu – což klientům umožnilo mít schválenou hypotéku, ale teprve si nemovitost hledat – in line proces, dobře vycházeli odhady, které se ale platili..také měli nejnižší životní minimum , takže kdo bonitně neprošel jinde , tak tam ano …

Uni Credit Bank

Umí udělat sazbu, ale velmi často spojenou s bankopojištěním, které zaplatíte jinde. Vlastně jsme na této bance nenašla důvod, proč jít k ní, co má navíc oproti jiným bankám. V době floutových hypoték, byli jednoznačně na trhu jedničkou – ale nyní bych byla na floutovou hypotéku opatrná.