Dluhopisy

 

Výhody dluhopisů


Investor má při investici do dluhopisového fondu výhody v nižších výkyvech. Ve srovnání s akciemi je snadnější odhadnout budoucí výnosy a jejich výši. Co může být velmi důležité, je rozložení rizika díky podílu různých dluhopisů, které jsou odlišně zaměřené – pochází od jiných společností. Často se také specializují na různá odvětví, od průmyslu přes IT po developery a další.

„Bezpečný“ výnos se tak týká pouze některých kvalitních státních či korporátních dluhopisů. Investor by měl pečlivě všechna možná rizika předem zvážit.

U burzovně obchodovaných dluhopisů bývá zpravidla vyšší likvidita než u mimoburzovně obchodovaných dluhopisů.

Nevýhody dluhopisů


Jedním z aktiv často bývá množství státních dluhopisů, které nesou zpravidla menší výnos.

Jsou také snadno ovlivnitelné pohybem úrokových sazeb, při kombinaci zahraničních fondů hrají roli také na měnové sazby. Při krátkodobém investování jsou zde vysoké poplatky a také daňová zátěž ve výši 15 %. V této investici je výhodnější delší investiční horizont, není tedy vhodná pro krátkodobé zhodnocení volných finančních prostředků.

Důležitým údajem pro investory je stejný faktor jako u klasických podílových fondů, a to že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích, a dluhopisový fond, kterému se dařilo, se může snadno propadnout.

Rozdíl mezi dluhopisem a akciemi

 

výnos, akcie, dluhopis, investice, riziko

 

Zde můžete nahlédnout na vývoj některých dluhopisů, u dané investiční společnosti. Dluhopisy

Investice sjednáváme celkem u 22 investičních společností.

Chci dluhopis